+37256970609 info@starmedica.ee

Meie kliinik on alati valmis esmaabi osutama. Kui esmaabi osutamine on hetkeks võimatu me kindlasti võtame patsiendi vastu esimesel võimalusel.

Esmaabi saamiseks põhisümptomina esineb valu, samuti suõõne pehmete kangaste turse.

Tihti on valu tunda meelekohas, kõrvas, samuti võib levida tervele näoosale, lisaks võib põhjustada neuroloogilisi valusid ja stenokardiahooge.

Ägeda hambavalu põhjused

'

Kaaries

Kaariesi puhul inimesel tekib valu kui ta sööb toitu, eriti maiustusi. Antud probleemi saab lahendada plommi paigaldamisega

'

Periodontiid

Kui hambavalu tekib periodontiidi haigestumise juhul, siis on tavaliselt valul kindel paiknemine. Haige hammas ägedalt reageerib hambakrooni kraapimisele ja hammustamisele. Tekkib tunne, et haige hammas on teistest ”kõrgem”. Mõnikord hammas muutub liikuvaks. Antud olukorras on vajalik periodontiidi ravi.

'

Parodontiit

Hambavalu ühe või mitme hamba all tugevneb aegamööda. Kahjustatud hambad on ümbritsetud tursete ning sinikate igemetega. Mõnikord igemetel on põletik ja nad sisaldavad mädaseid eritisi. Hammaste juured paljastuvad ja tihti valutavad, ning hambad muutuvad liikuvateks.

'

Pulpiit

Pulpiiti iseloomustatab äge valu, mis muutub tugevamaks õõsiti. Tekkib tugev valulik reaktsioon külmale, kuumale ning kehaasendi muutuse peale. Protsessi levimisega hood muutuvad pikemateks.

'

Neuralgia

Antud valutüüp võib tekkida erinevatel põhjustel-ravimata periodontiidi, süsti tõttu, nagu läbipõetud külmetushaiguse tüsistus. Tugev neuralgiline valu pole lokaalne, seda on tunda närviharu kogu käigul hõivates näo terve poolt.

'

Обнажение шеек зубов

Оно характеризуется постоянными болями, которые усиливаются при контакте с пищей, холодной или горячей, или когда прикасаются к обнаженным участкам зубов